PRVA ON LINE KOLNICA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PRVA ON LINE KOLNICA

PETROVAČKA KOLNICA - mjesto na kom je počelo sve
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA

Go down 
+14
Grmecki vuk
Bančilo
LjuKra-100%Srbin
majstor.zare
antonusss
blazho
Ines
Vito-Brane
Smoljanac
mirko
latin
Kesho
NOVAK
vladoS
18 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyThu Sep 11, 2008 4:15 pm

Smoljanac (citat):
mada ima nekih zajebancija sa slovima sa kvačicama na nekim stranicama sajta (neznam jel to samo kod mene)

Malo sam cackao po kodu, probaj ima li sada kuka i kvaka.

Bice i rakije, uvijek ima podruma i stekova, koje samo treba naci.

Pohvala Bancilu na slikama. Kod krnjeuscana se stalno nesto desava, a ovdje kod nas bogami slabo.
Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
Bančilo

Bančilo


Broj komentara : 55
Join date : 2008-09-10

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyThu Sep 11, 2008 8:40 pm

Bice bice i ovdje, samo treba biti uporan.
Svako po malo da doprinese i bice posjecenii, dovoljno je par poruka dnevno za svakod od nas i ima da se skuplja raja i odje.
Na vrh Go down
Bančilo

Bančilo


Broj komentara : 55
Join date : 2008-09-10

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyFri Sep 12, 2008 9:36 pm

Pozdrav putnicima namjernicima.
Na vrh Go down
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Zaladilo   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptySat Sep 13, 2008 7:31 pm

[quote="mirko"]

Malo sam cackao po kodu, probaj ima li sada kuka i kvaka.
Bice i rakije, uvijek ima podruma i stekova, koje samo treba naci.


Mirko,druže Medenopoljski !
Bile se malo kvačice i kuke pojavile, pa jope nestale –jope čačkaj po kodovima nebili se ukazale.I prosveti nas ,pa nam objasni ko je pomenuat dama (naše gore list) sa pročelja sajta , što se verala po bjelosvjetkim vrovima ,kod vakije našije pustije planina .
A danas zaladilo pravo ,ko da je Sveti Nikola ,sjedio sam malo pred kolnicom ljupo lješnike na ćoku kamenom,prebila me studen po krstima ,moro sam ići kožun obući.
Imam još nešta lanjske rakije izvuko sam iz bureta ,trunjava je –što će reći da je spalo na dno...
Na vrh Go down
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptySun Sep 14, 2008 2:17 pm

Kuke i kvake izgleda ne mogu kontrolisati, a sto je najgore kod mene je sve OK, pa nemam povratnu informaciju sta sam uradio (zasr'o).

Ona mala je tvoja ozgo sa Grmeca, od Kovacevica iz Krnje Jele. 82 godiste.

Navikla na brda i divljinu, pa sada ide i sama tamo.
Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: brdo vs ravnica   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptySun Sep 14, 2008 8:55 pm

mirko (citat):
Kuke i kvake izgleda ne mogu kontrolisati, a sto je najgore kod mene je sve OK, pa nemam povratnu informaciju sta sam uradio (zasr'o).

Ona mala je tvoja ozgo sa Grmeca, od Kovacevica iz Krnje Jele. 82 godiste.

Navikla na brda i divljinu, pa sada ide i sama tamo.


Prepoznajem li ja to ironiju u ovom rečeničkom sklopu,Mirko druže iz nizine ,da ne kažem pitomine.
A curi svaka čast kad se usudila na tolku planinčinu popeti ...
Na vrh Go down
Grmecki vuk

Grmecki vuk


Broj komentara : 54
Join date : 2008-09-15
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: pozdrav   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyMon Sep 15, 2008 11:57 pm

Pozdraav za sve kolničare, znane i neznane. odlučih da vam se priključim i da pojačam tu jedinstvenu družinu,( jedinstvenu i unikatnu u cijelom svijetu, jer niko u svijetu nema kolnice, kao što smo imali mi Petrovčani ). Odmah da vam kažem da potičem iz Krnjeuše (nije da se hvalim, već, čisto onako, da znate : affraid ). Želim nam dugo i dobro kolničarenje.
Na vrh Go down
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyTue Sep 16, 2008 5:55 pm

Dobro nam došao, Grmečki vuče.

Malo po malo, počele su se uspostavljati veze sa Krnjeušom, što je pohvalno. Ipak je to jedna opština.

A ne, ko što neki reče, da ne mogu zajedno Smoljanci i Krnjeuščani.
Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
Grmecki vuk

Grmecki vuk


Broj komentara : 54
Join date : 2008-09-15
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyWed Sep 17, 2008 3:00 am

Veze tebaju da se učvršćuju među nama petrovčanima, kako one neposredne, tako i ove virtualne. Imate svaku pohvalu na originalnosti "kolnice". A krnjeuščani i smoljanci mogu da se druže u raznim oblastima. onaj se samo šalio da ne mogu, i on nije izmislio ono što je napisao, već je samo citirao naše pretke. Kao što znate, naš narod je bio jako duhovit, pa je tako za razna sela i ljude iz tih sela, izmišljao razne osobine i nadimke. Mislim, da bi se o tome mogla pokrenuti i nove tema na forumu, koja bi se zvala "Petrovčani o petrovčanima". Zato mislim da je onaj jedan član foruma reagovao previše eksplozivno na onaj komentar o smoljancima i krnjeuščanima.
Na vrh Go down
LjuKra-100%Srbin

LjuKra-100%Srbin


Broj komentara : 7
Join date : 2008-09-09

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyThu Sep 18, 2008 10:36 pm

pozdrav za Grmečkog vuka,čini mi se da je čestito čeljade iz Krnjeuše.Inače ti Krnjeuščani imaju rjetko lijepu seosku tradiciju:PIJU I NAPADAJU NAROD.Usto vole i bosti čakijama i zera prangijati po nogama
Na vrh Go down
LjuKra-100%Srbin

LjuKra-100%Srbin


Broj komentara : 7
Join date : 2008-09-09

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyThu Sep 18, 2008 10:40 pm

Jeli živ onaj kabasti Kesić MIrko
Na vrh Go down
Grmecki vuk

Grmecki vuk


Broj komentara : 54
Join date : 2008-09-15
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyThu Sep 18, 2008 11:13 pm

LjuKra-100%Srbin (citat):
pozdrav za Grmečkog vuka,čini mi se da je čestito čeljade iz Krnjeuše.Inače ti Krnjeuščani imaju rjetko lijepu seosku tradiciju:PIJU I NAPADAJU NAROD.Usto vole i bosti čakijama i zera prangijati po nogama
Hvala LjuKra na podršci. izgleda da si se ti u Krnjeuši proveo kao bos po trnju, i da govoriš iz iskustva. A nisi bez nekog razloga bio bijen i boden Very Happy
Na vrh Go down
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Dani base i kumpjera   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyFri Sep 19, 2008 12:25 am

Grmecki vuk (citat):

Hvala LjuKra na podršci. izgleda da si se ti u Krnjeuši proveo kao bos po trnju, i da govoriš iz iskustva. A nisi bez nekog razloga bio bijen i boden Very Happy

Bogami na ovom forumu postalo prometno ko na željezničkoj stanici Sunja.
Ovaj Grmečki Vuk nam unijo malo živosti,a što kaže Lju-Kra , njegovi saplemenici imaju jednu dobru stvar, a to je da se vole baviti „starom seoskom tradicijom“ –mada ni mi iz drugih plemena nismo odmakli daleko od iste(za zadnji Ilindan imali smo pokaznu vježbu na tu temu u širem rejonu Petrovca )
Sad da je gore pomenuti lik sa velikim procentom Srpstva osjetio na vlastitoj koži dejstvo čakije i pucanja u Krnjeuši , čisto sumnjam ,jer poznajući njegovo preferiranje sakupljanju raznih vrsta vatrenog oružja i upotrebu istog , bilo bi priličnih gubitaka u živoj sili na protivničkoj strani –na radost srpskih dušmana .
I jedno obavještenje:
DRUGA PO REDU MANIFESTACIJA,TURISTIČKO-SPORTSKO-KULTURNA
„DANI BASE I KUMPJERA „
BIĆE ODRŽANA U SMOLJANI 28.09.2008.GODINE

PA KO MORE NEK DOĐE , BIĆE SVAŠTA...
Na vrh Go down
LjuKra-100%Srbin

LjuKra-100%Srbin


Broj komentara : 7
Join date : 2008-09-09

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav Smoljancu   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyMon Sep 22, 2008 1:36 pm

Sta ima novoga braco kolnicari.Ovi iz krnjeuse se najvise bodu i kokaju izmedju sebe-primjera je ihahaj.Ali zato su im zenska celjad prilicno prilazna i druzeljubiva-ihahaj.Smoljanac,mali dje bukanja i napadanja naroda!
Na vrh Go down
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Šta koje selo najbolje odgoji ?   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyTue Sep 23, 2008 12:08 am

Pozdrav napaćena braćo kolničari !!!
Zaladilo momački ,a vele da nam je u zavičaju bilo snijega po „vrovima „.
Sad te pomenute narodne legende o osobinama ljudi iz pojedinih sela ,u vidu druželjubivosti žena iz Krnjeuše,Smoljancima kao malo sirovijim likovima i mladunčadima krave dobro odgojenim u Driniću možda su samo predrasude...
Izmjenilo se to, pa sad izgleda sve se to ravnomjernije podjelilo ...
Posebno budale i žene lakog morala ...
Iha-haj ,što reče Lju –Kra pobornik starih olimpiskih disciplina rikanja ,bukanja i starih seoskih i porodičnih tradicija .
Na vrh Go down
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Dani base i kumpjera   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyTue Sep 23, 2008 12:10 am

Fala ti Mirkane što si obavijest za „Dane base i kumpjera „ stavio na naslovnicu sajta ,a imam i još informacija :
-očekuje se dolazak oko 250 gostiju
-Biće više stotina kilograma kuvanog kupusa za posjetioce
-više stotina kilograma pečenih polica i kajmaka
-cisterna sa prilično litara piva
-2-3 folklora
-2-3 pjevačke grupe
-2-3 televizijske ekipe
Pa ko more i ima kad ,nek dođe...
Na vrh Go down
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Dani base i kumpjera   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyTue Sep 23, 2008 6:05 pm

Primljeno k znanju i objavljeno.

Hvala na dodatnim informacijama.
Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
Bančilo

Bančilo


Broj komentara : 55
Join date : 2008-09-10

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyTue Sep 23, 2008 6:20 pm

Pozdrav Kolnicarima Very Happy
Na vrh Go down
majstor.zare




Broj komentara : 19
Join date : 2008-09-03

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyWed Sep 24, 2008 7:03 pm

Dobro de smoljancine za te dane base nesto se gadno busate a koliko cujem rastrcali se po Krnjeusi i
pokupiste i sir i basu zadnjih dana,ko koga i kako gore muze kad nemate sira ni za taj dan,nesto mi nestima tu.
U svakom slucaju nastojacu doci da vidim tu olimpijadu ali svakako cu doneti svoje base i krompira,posto su i ti vasi kumpijer ili krtole sumnjivi, jer vidim ovih dana neke smoljance gde iz levce polja vuknjaju krompir.
poZDRAV.
Na vrh Go down
Bančilo

Bančilo


Broj komentara : 55
Join date : 2008-09-10

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyWed Sep 24, 2008 7:28 pm

Šta bi mi u Krnjeuši mogli da organizujemo pa da se snabdjevamo iz Smoljane ??

Možda izložba okoraka Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Znam ja nas ,jebo ti nas...   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyThu Sep 25, 2008 12:39 am

Šta ti naš čojek,nevoli on da se išta dešava kod komšije ,pa ga jebi...
Jedino možda da mu krepa krava .
A inače je poznato da su se Smoljanci vjekovima snabdjevali krompirom iz Krnjeuše,jer je ona bliže Americi pa je ,pomenuta biljka prije tamo stigla .
A iz Smoljane bi ,bar vas dvojica mogli da nabavite koju dasku umjesto okoraka ,biće da vam toga više fali .
E Srbine ,Srbine...
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Bančilo

Bančilo


Broj komentara : 55
Join date : 2008-09-10

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyThu Sep 25, 2008 12:40 am

Ima i kod nas pilana.

Pozdrav zemljaku .
Konacno da nekog ima.
Na vrh Go down
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Daske koje život znače   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyThu Sep 25, 2008 12:44 am

Pozdrav i tebi ,vako kasno prisutnome !!!
Mislio sam na daske ,u nekim gornjim ekstremitetima !!! Question
Na vrh Go down
majstor.zare




Broj komentara : 19
Join date : 2008-09-03

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptyFri Sep 26, 2008 11:36 pm

ne se ljutis SMOLJANAC ,ci šala sala sad je bitno da je neko od vas procito tu provokaciju pa makar ona i bila sumljiva laz ili istina meni je drago da neko ima vremena i volje napisati bilo sta,.
Puno vas ima clanova a samo dva pismena,nazalost oba iz krnjeuse.
Ako me neko prepozna neka mase repom ako nepozna neka i zalaje sve su to nama drage i umiljate reci.
poZDRAV.
Na vrh Go down
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Živio Vuk Karadzić   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 EmptySat Sep 27, 2008 12:26 am

majstor.zare (citat):

Puno vas ima clanova a samo dva pismena,nazalost oba iz krnjeuse.

poZDRAV.


Objasni nam šta si mislio sa ovim ,pa da se i mi opismenimo.
Na vrh Go down
Sponsored content





PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 4 Empty

Na vrh Go down
 
PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA
Na vrh 
Stranica 4/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» SLIKE KOLNICA

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
PRVA ON LINE KOLNICA :: Your first category :: Your first forum-
Idi na: