PRVA ON LINE KOLNICA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PRVA ON LINE KOLNICA

PETROVAČKA KOLNICA - mjesto na kom je počelo sve
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA

Go down 
+14
Grmecki vuk
Bančilo
LjuKra-100%Srbin
majstor.zare
antonusss
blazho
Ines
Vito-Brane
Smoljanac
mirko
latin
Kesho
NOVAK
vladoS
18 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
Grmecki vuk

Grmecki vuk


Broj komentara : 54
Join date : 2008-09-15
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Gdje ste kolničari   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptySat Sep 27, 2008 12:49 am

Gledam nešto ovu našu kolnicu, pa vidim da je nešto zamrla. Nešto rijetko zalaze ovi naši članovi. Mislim da je sad življe u onim našim pravim kolnicama u zavičaju, nego ovdje. Ne znam u čemu je stvar, kada ste ovako neaktivni. Pa, nije valjda da vas je ova zima uplašila, i natjerala da se zavučete u neke nove kolnice.
Na vrh Go down
Grmecki vuk

Grmecki vuk


Broj komentara : 54
Join date : 2008-09-15
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptySat Sep 27, 2008 12:54 am

Smoljanac (citat):
Fala ti Mirkane što si obavijest za „Dane base i kumpjera „ stavio na naslovnicu sajta ,a imam i još informacija :
-očekuje se dolazak oko 250 gostiju
-Biće više stotina kilograma kuvanog kupusa za posjetioce
-više stotina kilograma pečenih polica i kajmaka
-cisterna sa prilično litara piva
-2-3 folklora
-2-3 pjevačke grupe
-2-3 televizijske ekipe
Pa ko more i ima kad ,nek dođe...
Ja bi htio da odam priznanje smoljancima na originalnosti ove manifestacije. Mislim da bi svako selo u petrovačkoj opštini moglo da organizuje sličnu manifestaciju, i siguran sam da bi imali šta pokazati. Takođe, smatram da bi ovakvim manifestacijama dosta moglo da doprinese ovo Zavičajno udruženje, koje bi bilo zaduženo za popularizaciju van zavičaja (prvenstveno mislim na područje Banja Luke, i šire). Pozdrav


Grmecki vuk: komentar modifikovan dana: Mon Sep 29, 2008 3:25 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
majstor.zare




Broj komentara : 19
Join date : 2008-09-03

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptySun Sep 28, 2008 3:08 pm

Eto vidis SMOLJNAC I TI si sad pismeniji. nije pismen da samo zna dosta slova, pomeni je pismen kad ovako cesto pise, a mora i procitati.Neko je nekad reko ŠTO NIJE ZAPISANO NIJE SE NI DOGODILO, tako i moja mala provokacija oko base i kumpijera natera nekog da procita i napise nesto, a procito si Bancila izjava godine.

IZLOŽBA OKORAKA, pa to ti je za ginisa.
poZDRAV
Na vrh Go down
Grmecki vuk

Grmecki vuk


Broj komentara : 54
Join date : 2008-09-15
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Ima kumpjera i kod crnogoraca.   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyMon Sep 29, 2008 3:23 am

Ljudi nećete vjerovati, ali crnogorci hoće da preotmu smoljancima brend KROMPIRA! Bio sam prije neki danu CG i vidim poljepili plakate za KROMPIRIJADU. Na žalost to sam vidio iz auta, pa ne pročita gdje se tačno održava. Ali, ništa im to ne vrijedi kad oni nemju BASU. Doduše kod njih su KROMPIRI, a kod nas KUMPJERI.
Kad smo već kod base i kumpjera, nadam se da ćemo sutra imati izvještaj, kako je protekla ovogodišnja manifestacija.
Na vrh Go down
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Bijah,vidjeh...   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyMon Sep 29, 2008 11:38 pm

I biše Dani base i kumpjera ...
Malo kiša zajebavala ali sve je bilo kako treba .
Naroda prilično dosta ,bilo ga svaoklen ,od Banjluke do Srbije.
Rane i pića do zadnjije nogu...
Kulture u vidu folklora i Krajiške pjesme...
Probaću da to uradim u nastavcima na sajtu ,sve sa slikama ,da se malo vidi.
Na vrh Go down
majstor.zare




Broj komentara : 19
Join date : 2008-09-03

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: bravo   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyTue Sep 30, 2008 9:21 am

Hvala Smoljanac i natrpaj koju slicicu faca i kaca sa bAsijade.
Ja nisam uspio doci, a imao sam jaku zelju, no imam bolesnu nogu te nemoze voziti,cim ispane ovaj geler sto je kreno otici cu.
Jesen lepu i u njoj sto ima od krndije do tavana SVIMA.
poZDRAV
Na vrh Go down
Bančilo

Bančilo


Broj komentara : 55
Join date : 2008-09-10

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyTue Sep 30, 2008 11:23 am

majstor.zare (citat):


IZLOŽBA OKORAKA, pa to ti je za ginisa.
poZDRAV

Sta fali izlozbi okoraka, kad mogu ljudi da izlazu kamenje i da se dive njemu kako ga je priroda izvajala, mogli bi i izlozbu okoraka organizovati.
Sigurno da nidje ne postoji tako nesto i to bi bio pun pogodak, Laughing Laughing Laughing

VIdis kao to lijepo izgleda

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 99748

hehe

Pozdrav svima, izgleda da je forum zivnuo ?
treba nastaviti sa postovima.

Very Happy
Na vrh Go down
majstor.zare




Broj komentara : 19
Join date : 2008-09-03

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyWed Oct 01, 2008 12:30 am

Jesam jesam Bancilo Žare Perin iz cerovaca, ja sam tebe odma prepozno po pametnim izjavama i komentarima.
Ovo za okorke je svetska ideja , ja sam se smijao dva dana, mozda drugi nerazumiju,ako ako ni Anstajna niko u pocetku nije razumijevao a i danas se naslanjaju mnogi na njega.
Za sve kolnicare

poZDRAV
Na vrh Go down
Grmecki vuk

Grmecki vuk


Broj komentara : 54
Join date : 2008-09-15
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Treba izlagati   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyWed Oct 01, 2008 1:17 am

Ljudi, mislim da treba izlagati i reklamirati sve što je iz našeg zavičaja. Pa, vidite da je u svijetu svaki dan sve skuplje ono što mi imamo u izobilju. Domaća hrana i proizvodi, naša izvorska voda, priroda, zdrav zrak, it.d. Pa, mnoge bogate zemlje mogu samo da nam zavide. Već imamo dva BRENDA, to su Dani base i kumpjera, i Štraparijada. Prvi smo to počeli, pa nas već kopiraju. Imamo mi još puno toga, samo nam treba neko snalažljiv da to pokrene. Najteži je početak.
Na vrh Go down
Grmecki vuk

Grmecki vuk


Broj komentara : 54
Join date : 2008-09-15
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Manjak ženskih članova   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyWed Oct 01, 2008 1:49 am

Braćo kolničari, da li ste primjetili da ovdje na forumu imamo hroničan nedostatak ženskih članova ?!? Ne znam zašto je to tako, ali na dva krnjeuška sajta i foruma, ima čak više dama, nego mukaraca (da ne kažem ljudi Very Happy ) . Ne znam da li za njih ovdje nema zanimljivih sadržaja ili smatraju da im nije njesto u kolnici confused ?
Šta vi mislite?
Na vrh Go down
Bančilo

Bančilo


Broj komentara : 55
Join date : 2008-09-10

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyWed Oct 01, 2008 8:18 am

majstor.zare (citat):

Ovo za okorke je svetska ideja , ja sam se smijao dva dana, mozda drugi nerazumiju,ako ako ni Anstajna niko u pocetku nije razumijevao a i danas se naslanjaju mnogi na njega.
Za sve kolnicare

poZDRAV

Pa, da. Trebamo se druziti i zezati maksimalno, shala nas je odrzaja - njojzi hvala, a trba i ponesto korisno dovlaciti ovdje kako bi svi uzivali na ovim stranicama.
Na vrh Go down
Bančilo

Bančilo


Broj komentara : 55
Join date : 2008-09-10

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyWed Oct 01, 2008 8:20 am

Grmecki vuk (citat):
Braćo kolničari, da li ste primjetili da ovdje na forumu imamo hroničan nedostatak ženskih članova ?!? Ne znam zašto je to tako, ali na dva krnjeuška sajta i foruma, ima čak više dama, nego mukaraca (da ne kažem ljudi Very Happy ) . Ne znam da li za njih ovdje nema zanimljivih sadržaja ili smatraju da im nije njesto u kolnici confused ?
Šta vi mislite?

Mislm da vecina senske populacije ne zna za ove nase Kolnicare, cim bi saznale odma bi potrcale jer one vole da se zavlace svuda. Laughing Laughing
Na vrh Go down
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Cure i kolnica   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyWed Oct 01, 2008 10:12 am

Zenska celjad su uvijek zazirala od kolnica, posto se tu desavaju razne stvari, kao sto smo vec prodiskutovali na ovim stranama.

S druge strane, odlican recept za borbu protiv bijele kuge. Vlada bi trebala donijeti program izgradnje kolnica po RS, u cilju dobijanja 3-ceg, 4-tog itd djeteta.

A usput bi se zametnula klica ljudstva.
Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
Bančilo

Bančilo


Broj komentara : 55
Join date : 2008-09-10

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyWed Oct 01, 2008 11:54 am

Mislis Mirko da se plase da ce se nagrditi na dirjek ? Laughing
Na vrh Go down
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyWed Oct 01, 2008 4:23 pm

Ili na rudu. Twisted Evil
Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
Bančilo

Bančilo


Broj komentara : 55
Join date : 2008-09-10

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyWed Oct 01, 2008 7:48 pm

ima tu i srčanica. Shocked
Na vrh Go down
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Žene i kolnica   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyWed Oct 01, 2008 8:16 pm

Ima bogami i vagira ...
Na vrh Go down
Bančilo

Bančilo


Broj komentara : 55
Join date : 2008-09-10

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyWed Oct 01, 2008 10:37 pm

Mozda ne razumiju sta znaci af noga, ili se kaze ap noga? nisam siguran posto je moj kum Dako potkivao konje a nije imao prednji zub pa ga dobro nisam razumio
Na vrh Go down
Grmecki vuk

Grmecki vuk


Broj komentara : 54
Join date : 2008-09-15
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Žene u kolnici   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyThu Oct 02, 2008 2:02 am

A, vidim ja da ih skoro neće ni biti poslije ovakvih komentara Embarassed
Na vrh Go down
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Kolnica   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyThu Oct 02, 2008 10:08 pm

Evo je, je*em je

Oce valjati, a?

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Photo-10
Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
Grmecki vuk

Grmecki vuk


Broj komentara : 54
Join date : 2008-09-15
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Evo je, j...m je.   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyThu Oct 02, 2008 11:56 pm

Ha, ha, svaka čast. Ovo je prava nekadašnja kolnica. Kada sam nekima pričao za ovu našu kolnicu, neki su me pitali " a šta vam je to kolnica"? Pa, evo im nek gledaju i uče.
Na vrh Go down
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Potkivanje konja pred kolnicom   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptyFri Oct 03, 2008 11:53 pm

Bančilo (citat):
Mozda ne razumiju sta znaci af noga, ili se kaze ap noga? nisam siguran posto je moj kum Dako potkivao konje a nije imao prednji zub pa ga dobro nisam razumio

Dobra kolnica ,mada nije baš tipična .
Kolnica bi trbalo da se prislanja na kakav kućarak ,ili šta drugo i da bude na jednu vodu...
Ali daj šta daš...
A sad u vezi potkivanja konja pred kolnicom:
Potreban alat i pribor:
-konj marke "Mrki dorat" mada može poslužiti i Zekan,Riđo,Putalj,Alat,Garan,Soko,Bećar,Pram...
-čekić i kliješta
-ploča 12-ka (ili koja druga ) kupljena najčešće na pijaci "kod Vranje" srijedom u Petrovcu
-čavli 7-mica marke"žeče"
-tirpija drvena
-nož marke koričnjak
Postupak rada:
-Konj privezan za dovratak ili dirjek kola ako su slučajno u kolnici (ako je konj urovan stavi mu se zobnica sa manjom količinom zobi na glavu).Privezan je povodcom metalnim koji se dalje nastavlja na kožni ular navezan bar na jednom mjestu terkijom.
Potreban pomoćnik nišandzije koji će podići nogu konju komandom "af noga " i držati je u visini koljena blago nagnutoj prema nišandžiji.
Prvo upotrebom kliješta naopako očisti se kopita od fizičkih nečistoća ,a onda upotrebom noža koričnjaka i čekića obrubi se kopita na veličinu pripremljene ploče.
Drvenom turpijom se uradi fina obrada kopite tako da ploča potpuno nalegne.
Upotrebom čekića čavlima se pričvrsti ploča za kopitu.Poslije se čavli potvrde i osjeku kliještima ,a onda čekićom poravnaju uz kopitu.
Pusti se konju kopita da odmori ,a posada ide popiti kavu i rakiju u kuću mada može i na licu mjesta .
Na vrh Go down
Bančilo

Bančilo


Broj komentara : 55
Join date : 2008-09-10

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptySat Oct 04, 2008 8:41 am

E svaka ti cast, pa ovo ne mozes naci ama ni po cijelom internetu. Nesto razmisljam trebalo bi napraviti temu stari zanati pa ovo prebaciti u nju, mozda bude preglednije.
Na vrh Go down
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptySat Oct 04, 2008 11:46 am

Tekst prva liga, za udzbenike.

Nek se skupi jos malo tekstova, pa cemo to prebaciti u novi topic. A i ja cu to dici na site.

Mada ima topic o ljudima, zivotu, obicajima...

Ja am zivio u Petrovcu, mada sam visio na selu, ali kad bi nesto poceo pisati, ne bi bio 100% siguran da je to tako.

A evo ideja:

- klepanje kose
- strojenje krmaka
- pravljenje base i kajmaka
- pravljenje sira
- vrsanje zita na armanu
itd...
Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Ajmo ,ajde svi u kolnicu   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 EmptySun Oct 05, 2008 12:18 am

Taman sam mislio predložiti Bančilu da zove žene sa foruma grmeč da nam se ođe pridruže ,a on to već uradio.
Valjda će neka i navratiti u kolnicu...
Na vrh Go down
Sponsored content





PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 5 Empty

Na vrh Go down
 
PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA
Na vrh 
Stranica 5/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» SLIKE KOLNICA

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
PRVA ON LINE KOLNICA :: Your first category :: Your first forum-
Idi na: