PRVA ON LINE KOLNICA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PRVA ON LINE KOLNICA

PETROVAČKA KOLNICA - mjesto na kom je počelo sve
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA

Go down 
+14
Grmecki vuk
Bančilo
LjuKra-100%Srbin
majstor.zare
antonusss
blazho
Ines
Vito-Brane
Smoljanac
mirko
latin
Kesho
NOVAK
vladoS
18 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
Kesho

Kesho


Broj komentara : 26
Join date : 2008-01-30
Age : 48
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: ljupanje lješnika   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyMon Feb 18, 2008 2:11 pm

Very Happy
Kako to dobro zvuči smoljanac.
Sve škripe pod zubima rabbit
Vito sunce ti poljubim jesi li nas konačno naš'o. Već sam mislio da smo se osamili, ali polako se gomilamo.
Sad nas, sa sve tobom, ima ukupno 17 confused
Mašala....
Na vrh Go down
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Friz   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyTue Feb 19, 2008 1:23 pm

Kesho, zaboravi ti reci, cuo sam se sa Frizom, sve je pozdravio. Inace, cesto je u BL, tu mu je tazbina, pa smo ukovali da se skupimo kad dodje.
Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Ima nas ko sitni svetaca   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyTue Feb 19, 2008 4:20 pm

Fala Bogu da nas se napuni puna kolnica.
Bilo mi je dodijalo da sam sjedim pred kolnicom.Pozdrav i za Vitu-Branu,znam i ja njega -sjetice se ako kažem da smo zajedno išli čistiti kuću babe Jovanke,pored te kolnice dje je on lupo banane svojoj braći na košu od lavora.Jedan od te braće mi je sad komšija ođe...
Šta kažeš Kesho,dobri su lješnici.Samo ,ima ih dosta maljičavih-nije im godina izgleda bila dobra.
Kažu: Kad grmi na Ilindan-biće crvljivi lješnici.
Na vrh Go down
Kesho

Kesho


Broj komentara : 26
Join date : 2008-01-30
Age : 48
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: ma da   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyThu Feb 21, 2008 6:52 pm

Smoljanac (citat):
Fala Bogu da nas se napuni puna kolnica.
Bilo mi je dodijalo da sam sjedim pred kolnicom.Pozdrav i za Vitu-Branu,znam i ja njega -sjetice se ako kažem da smo zajedno išli čistiti kuću babe Jovanke,pored te kolnice dje je on lupo banane svojoj braći na košu od lavora.Jedan od te braće mi je sad komšija ođe...
Šta kažeš Kesho,dobri su lješnici.Samo ,ima ih dosta maljičavih-nije im godina izgleda bila dobra.
Kažu: Kad grmi na Ilindan-biće crvljivi lješnici.

nego ima li orasa kod vas na brdu.
Znaš li ti da smo mi u MP bili podjeljeni na poljare i šumare. Mirko je recimo pripadao poljrima dok sam ja lično pripadao šumarima.
Poljari su nas obilazili dok su išli u lov, a mi nji' kad idemo mljeti kuruze kod Duje. Nekad se zaigravalo i fudbala, i kamena s' ramena, a bogami se nekad znalo i porvati... Embarassed
A ljudi, eda vas
bounce
Eda li Krnjeuščana iđe? Je li Nono?
Na vrh Go down
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Orasi   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyFri Feb 22, 2008 1:50 pm

Pa nije ih nesto bilo,al ih je opet bilo...
Sjećam se dok mo išli u školu da su neka djeca dolazila u školu , tamo neđe pod jesen, sa crnim prstima koji se nisu mogli lako oprati ,što će reći da su se tih dana intenzivnije bavila pomenutim koštuničavim voćem.
Sve u svemu lješnika je bilo dosta više.
A što se tiče podjele i mi smo se djelili otprilike isto,prvo smo se djelili na Smoljance i Krnjare ,a onda mi u Smoljani na Poljare i Tavanare,da ostale ne pominjem ,a ja sam za razliku od tebe pripadao poljarima.Jes da je naše polje prilično nadmorski visoko u odnosu na recimo tvoje ili neka druga polja ali opet je polje...
A poslije rata u ovim godinama našeg putešestvija po okolnim zemljama čuo sam u Futogu od jednog zeme sa Manjače zanimljivu konstataciju koju sam kasnije koristio u nekim diskusijama sa ovim iz ravničarskih (da ne pominjem neku grublju riječ) krajeva ,među kojima se i sad nažalost nalazim.A ona bi glasila otprilike ovako:
U BRDU NEĆE KURUZ ,A U ŽUPI NEĆE ČOJEK !!!
Na vrh Go down
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Slika   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyTue Feb 26, 2008 8:16 pm

Ljudi,

Ima li neko sliku neke kolnice da je okacimo na site kao link za ovaj forum, ali prave kolnice, a ne kakve garaze i sl.
Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
Ines




Broj komentara : 2
Join date : 2008-03-04

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Al ga vi ****te   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyWed Mar 05, 2008 1:33 pm

Ja sam mislila ovo je nesto ozbiljno, a vi se prosrali ko grlice. Odoh ja Twisted Evil
Na vrh Go down
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Nedaj se Ines   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyThu Mar 06, 2008 4:14 pm

Nedaj se godinama
moja Ines
Drukčijim pokretima i navikama...

Još mi taman treba da mi neko donese kakvu travuljinu i zapali u kolnici ,da mi se kom povuče miris,ili da mi ajmovi i kajasi povuku na to, pa da poslije da si Majka Božija nemogu upregnuti paripče... Evil or Very Mad
Ajte ljudi javljajte se ,da koju progovorimo.
Na vrh Go down
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyMon Mar 10, 2008 3:13 pm

Jes, brate Smoljanac, utisalo se nesto. Splasnuo entuzijazam.

Ne znam sta ova Ines hoce, ima tu i ozbiljnih stvari. Ako hoce nesto ozbiljno, nista je ne kosta da sjedne i napise. A ne tu da drzi lekcije.

Nije se ni predstavila, vec ono sakom u glavu.

Sta ima u Smoljani? Niste trebali dati da vam sjebu onu vasu rijeku, moglo se gore na rostilj. Mada, ni Skakavac nije los. Mada to sad sve opustilo.
Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Nedaj se forume   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyFri Mar 14, 2008 1:03 am

Jes Mirkane ,brate moj rođeni od strica ...
Opusti i ova naša stranica ko i ono tamo...
A bili smo se zagrijali opasno.Sajt se ne podignu, a na forum malo nas po nešto pribilježi.
Imo sam ja pravih ideja ,i slika sam starih našo, mislio sam nekih pričica napisati ,ali teško će od ovog biti nešto.
A i ova Ines ,nas počela malo zajebavati.Ne napiše ništa a tamo nešto pridikuje.
Mada meni odma to nekako nije išlo zajedno –Ines i kolnica !??!
Tu bi neka Smilja,Gospova ili Anđa nekako i prošle ,ali Ines-jok...
Uz nju bi prije pristajalo neki haustor,atomsko sklonište ili zajednički vešeraj.
Ali možda jos ima nade za sajt,možda još od toga nešto ispane.
Nikad se ne zna ...
Question
Na vrh Go down
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyFri Mar 14, 2008 11:23 pm

Sto se tice sajta, baci pogled na www.zavicajnoudruzenjepetrovac.com pa prokomentarisi. Vidim da se ti jedini jos nesto interesujes za ovu nasu stvar, pa da das kakav konstruktivni komentar.

Posebno me interesuje komentar na mp3 Runolista.

A sto se tice Ines, to sto kazes, mozda je ona tako za moderne prostore. Al mislim da bi joj se svidjelo u kakvoj kolnicetini, ne bi se puno otimala Embarassed

Ko sto smo ranije spominjai, kolnica je univerzalni prostor za razne rabote.
Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Zvuci rodnog kraja   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyTue Mar 18, 2008 3:04 pm

Ja i ti Mirkane nedamo da se ugasi ovo.Svi drugi se o nečem drugom zabavili,a na početku je ovo obećavalo...
Pregledam ja stalno da se nije šta upecalo na sajtu ,na pomenutoj adresi i osim projekta mp3 „Runolist“ nista...
Ali dobro i to je nešto, nije da nije.Dobro to zvuči ,nisam baš imo prilike da slušam tu ekipu, a sve od te naše rodne muzike nemože da ne ne valja .Ja sam prije neki dan ,na svoju veliku radost kod kuma u NS našo cd sa pjesmama od legendarne grupe „Drvosječe“ iz ranih 80-ih
„Oj Petrovče kraj Oštrelj planine ti si srce Bosanske Krajine“,
„Lako ti je poznati Bjelajca, nosi šešir i jaše magarca“
Ma VRH, BRATE što kažu naša braća preko Drine.
A što se tiče Ines,biće da si ti u pravu –nju je zainteresovalo ona priča o kolnici kao mjestu đe su se znala i djeca praviti,a kad mi o tome ništa ne pomenušmo kasnije- ode ona .Nevjerujem da bi ona imala išta protiv toga kad bi se našla u kolnici sa nekim ko bi po starom dobrom običaju podbočio vrata kakvim vagirom ili štilom od sikire ,a još kad bi nadvoru bila kakva kiša ili sličan kijamet ...
Da ,i morali bi se zamazati kolomasti makar zera ...

[b]
Na vrh Go down
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Zvuci rodnog kraja   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyTue Mar 25, 2008 3:25 pm

Postoje naznake da ce se opet odrzati petrovacko vece, mada su se malo organizatori utisali, i tamo ce biti nezaobilazni Runolist, kao i prosle godine, pa dodji, vidi se sa ostalim Petrovcanima i poslusaj najnoviju produkciju.

Mozda smisle jos nesto do juna.

Mozda i Ines dodje da se nadise ljudstva Twisted Evil

Nace se kakva kolnica pri ruci cheers
Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Dje nesta nolki narod   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyMon Mar 31, 2008 12:22 am

Sta bi ti reko ,Mirkane, druze moj ...
Jos samo ja i ti ostasmo odje zadnji da branimo forum.
Nidje nikog ...
Za ovo sto velis Petrovacko druzenje,kako se vec zove ,trebo bi se dovuci do Banjaluke da se makar nagledam naseg naroda i naslusam melosa ...
Kada cujem zvuke rodnog kraja....
Cini mi se da je prosle godine trebala ulaznica, pa da racunam na tebe da mi je nabavis ili da organizatori obezbede za nas ovo nesto koji smo se javljali na forum ,valjda smo doprinjeli malo popularizaciji ideje.
I Ines obavezno...
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Na vrh Go down
blazho




Broj komentara : 1
Join date : 2008-03-31

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: pozdrav   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyMon Mar 31, 2008 2:40 pm

pozdrav, kolničarima.
Na vrh Go down
Kesho

Kesho


Broj komentara : 26
Join date : 2008-01-30
Age : 48
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Svirepi Kesho ponovo jaše   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyFri Apr 04, 2008 1:14 pm

Very Happy
Šta je stari paripi jedni. I smoljanac i mirko misle da su sami na ovom forumu. e nemere više. Viđaćemo se još mi u ovoj kolnici. Nastavićemo dopisivanje u poneđeljak. Este---
tongue
Na vrh Go down
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Ljudi sta je ovo danas   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyFri Apr 04, 2008 2:20 pm

Mislim da ce danasnji dan ostati zabiljezen u analima foruma sa najvise postova.

Sve mi nesto iskace po ekranu, kaze, nemojte ljudi, nemoze server stici obraditi, zale se ljudi iz sa drugih foruma. Da nije spam?

Kese nema, nema, al kad pocne sr..., nemozes ziv ostati.

Pozdrav Viti i daj nastavak filma 007.
Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
Kesho

Kesho


Broj komentara : 26
Join date : 2008-01-30
Age : 48
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: u Jeee   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptySun Apr 06, 2008 11:24 pm

Ma nije valjda tako Mirkane????!!!!! affraid
pig lol!
Na vrh Go down
Kesho

Kesho


Broj komentara : 26
Join date : 2008-01-30
Age : 48
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Vito napiši nešto u kolnici da te skontam dok ne nadjem chat ovdje   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptySun Apr 06, 2008 11:33 pm

Na vrh Go down
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Vratiće se rode   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyMon Apr 07, 2008 4:31 pm

Znao sam ja da će se vratiti...
Bar neko...
Kesho se vraća polako,možda se i jos neko aktivira iz pasivnog ofsajda i da razbijemo ,brate ,ovu monotoniju.
Dodijalo da samo ja i Mirko održavamo vatru.
I Mirkane ,to sa ulaznicama za ovaj sabor Petrovčana da bude ozbiljno...
I kad u naslovu spomenu rode jel gleda neko ovu seriju ,meni je prava nisam od „Otpisanih“ nista bolje gledo .
I ima i ova naša iz Revenika ,bar u par epizoda ...
Joj Rado, joj Radmila ...
Na vrh Go down
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyMon Apr 14, 2008 1:38 pm

Petrovcani su inace poznati po druzeljubivosti i raspricanosti.

Steta sto se ne moze tociti neka rakija ili makar pivo, pa da druzeljubivost dodje do izrazaja. Inace je prikrivena prirodnom skromnoscu tih ljudi.

Al kad se raspricaju, nikad kraja bujici rijeci.

Dok se ne potuku.

Ili makar zavade oko kakve budalastine.

A onda, jovo nanovo.
Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
Kesho

Kesho


Broj komentara : 26
Join date : 2008-01-30
Age : 48
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: javicu se ja jos koji put samo da uvatim vremena   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyThu Apr 24, 2008 2:19 pm

ne daju mi zena i dijete, i silni grdni poslovi. nadati se da cu svirati na ovoj veceri petrovcana.
Cool
Ozivicemo i mi samo da se smiri ova situacija oko veceri petrovcana.
ako bog da i neđelja sveta ja ću zasvirati na toj feshti
da da
farao
nedajte se kolnicari
Na vrh Go down
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Sviraj to ponovo,Kesho...   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptySat Apr 26, 2008 10:36 pm

Pozdrav za sve kolničare,aktivne i one manje aktivne .
Sretan Uskrs svima ,da bude jaja i tucanja :pred kolnicom ,u kolnici i okolo.
Jel zna ko kad ce to druženje Petrovčana ,a valjda će mi neko nabaviti jednu -dvije ulaznice ,more bit da bi se i pojavio tamo.
Kešo će nam svirati ,a kontam da to nije pitanje ,nego ko će pjevati ?
Ili ćemo svi onako,zajedno...
"Kad je Tito u Petrovcu bio
na kongresu žena govorio..."
Znao je i on đe će govoriti,i pariti oči...
Aj,zdravo...[b]
Na vrh Go down
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyFri May 02, 2008 1:14 pm

Keso se odma' pohvali!

Kud dade Tomi broj telefona...

Smoljanac, 23. maja se vidimo? Koliko karata da ti rezervisem?
Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Ma vidimo se ,obavezno   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 EmptyMon May 05, 2008 11:23 pm

[b]POZDRAV !!!
Dvije karte obvezno.
Računam na to ko na tvrd grad.
Vikend prije idem sa jednom ekipom da se popnemo na Crni Vrh,najviši vrh Grmeča sa 1604 metra.Jedino ako nas gore napadnu međedi,onda na međede prenosimo ulaznice.
Jel mogu ja sigurno da računam na te ulaznice ???
Na vrh Go down
Sponsored content





PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA   PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA - Page 2 Empty

Na vrh Go down
 
PRVA PETROVAČKA ONLINE KOLNICA
Na vrh 
Stranica 2/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» SLIKE KOLNICA

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
PRVA ON LINE KOLNICA :: Your first category :: Your first forum-
Idi na: