PRVA ON LINE KOLNICA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PRVA ON LINE KOLNICA

PETROVAČKA KOLNICA - mjesto na kom je počelo sve
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 14 Septembar 1995

Go down 
5 posters
AutorPoruka
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

14 Septembar 1995 Empty
KomentarNaslov komentara: 14 Septembar 1995   14 Septembar 1995 EmptyMon Sep 29, 2008 11:15 am

Na osnovu ideje clanova ovog foruma, otvaram ovaj Topic za sve one koji imaju da daju neki komentar na naslovljenu temu.

Prije par dana je bila godisnjica ovog dogadjaja, ali je bilo jako malo komentara, sto na forumu, sto od Zavicajnog udruzenja Petrovcana, sto od vidjenijih ljudi tog kraja. A svi su imali makar moralnu obavezu da makar spomenu taj dogadjaj, ako ne nesto vise.

Ajmo probati ovdje da skupimo sto vise podataka, slika, clanaka, linkova i drugog materijala o tom datumu, da se napravi neka vrsta web arhive u kojoj bi se moglo procitati o tome sta se desilo 14.09.1995.

Kad se sakupi nesto materijala, otvorio bih na sajtu ZU Petrovac dio koji bi se bavio ovom temom.

Nadam se da ce se ovdje skupiti dosta materijala za jednu solidnu bazu podataka.
Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
majstor.zare




Broj komentara : 19
Join date : 2008-09-03

14 Septembar 1995 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 14 Septembar 1995   14 Septembar 1995 EmptyTue Sep 30, 2008 9:35 am

Ja se mometalno nesecam 14 septembra ali se secam 16 09 jer mi je rodjendan pa sam dobro pokiso u Osjecenici vise medenog polja, boi blokiran kolosek Ocijevo - Prijedor via korcenica -fajtovci, tako da smo negde 18 ,19 upalili motore i 4 km na sat ,i sretno i uredno oko 01 10 oprali noge negde na sani.

poZDRAV
Na vrh Go down
Grmecki vuk

Grmecki vuk


Broj komentara : 54
Join date : 2008-09-15
Mjesto : Banja Luka

14 Septembar 1995 Empty
KomentarNaslov komentara: 14 septembar   14 Septembar 1995 EmptyWed Oct 01, 2008 1:32 am

Konačno da se pokrene i ova tema na ovom forumu, jer je ovaj sajt nezamisliv bez ove teme. Mogla je i prije, ali nikad nije kasno. Na ovu temu možemo reći jako puno toga, i zato pozivam sve članove da se aktivno uključe u rad ovog topika. Mislim da je ovo jako bitno i sa istorijskog aspekta, kao i zbog budućih generacija, i opstanka srpskog naroda na ovim prostorima.
Za početak bi htio uputiti kritiku ZU Petrovac, jer su za taj dan trebali organizovati u BL (ili nekom drugom mjestu gdje smo raseljeni ili čak u Petrovcu), neku vrstu skupa, komemoracije ili konferencije, gdje bi se govorilo o tim događajima, i gdje bi se održao pomen svima onima koji nisu stigli do slobode, i koji nisu više sa nama. Mislim da bi i to trebao biti jedan od zadataka ovog udruženja.
Na vrh Go down
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

14 Septembar 1995 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 14 Septembar 1995   14 Septembar 1995 EmptyWed Oct 01, 2008 10:20 am

Ajmo se mi manuti toga sta je trebalo, sta bi valjalo, nego prionuti na posao.

Ja sam trazio po netu podatke o tim dogadjajima, ali su to uglavnom izvjestaji druge strane, pa nisam smatrao to za relevantnim, jer se ni u ludili ne mogu sloziti da je to bilo "oslobodjenje Bosanskog Petrovca od srbo-cetnickog agresora". U svom gradu se ne osjecam agresorom, a i svaka agresivnost me prolazi tamo.

Ako moze ko doci do kakvih dokumenata, bilo bi dobro to ovdje okaciti. Probacu preko Udruzenja, ali su oni sada u predizbornoj kampanji, pa su zauzeti Razz
Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
Grmecki vuk

Grmecki vuk


Broj komentara : 54
Join date : 2008-09-15
Mjesto : Banja Luka

14 Septembar 1995 Empty
KomentarNaslov komentara: 14 septembar   14 Septembar 1995 EmptyThu Oct 02, 2008 1:59 am

Mislim da možemo krenuti hronološkim redom, kako se šta dešavalo. Mislim da je to dobar početak. Kada događaje poredamo hronološki, onda možemo pristupiti detaljnim objašnjenjima, izjavama svjedoka, citatima iz štampe iz tog vremena, i svim ostalim vidovima dostupnih informacija. Kao, što si rekao, mi nismo agresori, jer da jesmo, ne bi sada živjeli tamo. To moramo demantovati zbog budućnosti i istorije.
Na vrh Go down
Smoljanac

Smoljanac


Broj komentara : 63
Join date : 2008-02-02

14 Septembar 1995 Empty
KomentarNaslov komentara: Počatak kraja   14 Septembar 1995 EmptyFri Oct 03, 2008 11:52 pm

Dobro je da smo započeli temu.
Sad neznam kako da krenemo hronološki,od čega ...
Prije desetak dana u „Večernjim novostima „ je izlazio feljton odlomci iz upravo izašle knjige nekadašnjeg člana predsjedništva BiH iz reda Srba Nikole Koljevića i on tu govori o tajnom sastanku početkom septembra 1995.u Karađorđevu ,a tamo su Karadžić,Mladić,Gvero,Koljević, Plavšićka,Buha ,Milošević,Bulatović,Gen.Perišić..
Tema je kraj rata ,mirovni pregovori u organizaciji Amerike,dovođenje stanja na terenu na omjer 49:51,sta đe dati...
E tu je bio početak kraja ...
Valjda smo mi poslije ispali kolateralna šteta ...
Na vrh Go down
Grmecki vuk

Grmecki vuk


Broj komentara : 54
Join date : 2008-09-15
Mjesto : Banja Luka

14 Septembar 1995 Empty
KomentarNaslov komentara: 14 septembar   14 Septembar 1995 EmptyFri Oct 10, 2008 11:31 pm

Kako vidim, nešto se slabo ovi naši kolničari pojavljuju na ovom topiku. Kao da se njih ne tiču ovi događaji iz naše bliže istorije. Nadam se da će se to uskoro promijeniti, jer svi trebamo dati svoj doprinos da se istorija ne zaboravi, i da je ne pišu onako kako nekima odgovara.
Za početak, mislim da bi to bila dobra osnova, da se objave neki detalji tog feljtona, jer je to bio početek kraja (kako ti reče) i stradanja našeg naroda. Ne mora to biti opširan tekst o tom sastanku, ali može biti kao uvod (polog) za ovu temu.
Mislim da će dalje ići lako, jer ima jako dosta svjedoka, a i svi mi smo prošli kroz taj pakao, i treba iznijeti svoje viđenje i iskustva.
Na vrh Go down
mirko

mirko


Broj komentara : 79
Join date : 2008-01-28
Mjesto : Banja Luka

14 Septembar 1995 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 14 Septembar 1995   14 Septembar 1995 EmptyTue Oct 14, 2008 4:21 pm

Na vrh Go down
http://www.aquatis.biz
Grmecki vuk

Grmecki vuk


Broj komentara : 54
Join date : 2008-09-15
Mjesto : Banja Luka

14 Septembar 1995 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 14 Septembar 1995   14 Septembar 1995 EmptyWed Oct 15, 2008 12:40 am

Hm, ovaj treći link nisam mogao gledati duže od pola minute. Odmah me obuzme neka mržnja (možda gruba riječ, ali to je činjenica).
Ovo je dobar početak za ovu temu. Ovakvog materijala ima na pretek, samo ga treba postepeno sakupljati. Ovdje treba dodati i svjedočenja običnih građana, koji su tada bili u koloni, kao i svjedočenja boraca na liniji. Oni najbolje znaju na koji način je došlo do pada naših krajeva, i ko je u stvari odgovoran za sve. Mislim da toj temi treba posvetiti posebnu pažnju. Dakle, klasična IZDAJA, TRGOVINA I PRODAJA.
Na vrh Go down
Grmecki vuk

Grmecki vuk


Broj komentara : 54
Join date : 2008-09-15
Mjesto : Banja Luka

14 Septembar 1995 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 14 Septembar 1995   14 Septembar 1995 EmptySun Nov 09, 2008 1:38 am

Ovom prilikom javno pozivam Bančila, da pomogne ovu temu. Ima odličan materijal na ovu temu na "Krnjeuša.net", koji je on postavio, pa ga pozivam da to postavi i ovdje. Jako je zanimljiv i poučan. Radi se o akciji "5 korpusa armije BiH".
Na vrh Go down
Bančilo

Bančilo


Broj komentara : 55
Join date : 2008-09-10

14 Septembar 1995 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 14 Septembar 1995   14 Septembar 1995 EmptySun Nov 09, 2008 8:18 pm

Na vrh Go down
Grmecki vuk

Grmecki vuk


Broj komentara : 54
Join date : 2008-09-15
Mjesto : Banja Luka

14 Septembar 1995 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 14 Septembar 1995   14 Septembar 1995 EmptySun Nov 09, 2008 11:21 pm

Bravo Bančilo cheers cheers cheers
Na vrh Go down
Grmecki vuk

Grmecki vuk


Broj komentara : 54
Join date : 2008-09-15
Mjesto : Banja Luka

14 Septembar 1995 Empty
KomentarNaslov komentara: prodje 14 godina   14 Septembar 1995 EmptyTue Sep 15, 2009 1:23 am

Kao sto ovaj naslov kaze, prodje 14 godina od tog nesretnog 14 septembra 1995god. Malo se toga promjenilo. I danas je padala kisa, kao i tada... Kao i prosle godine... Izgleda da se nebo sjeca bolje nego mi, te tuge i tog prokletstva. Kazem da se nebo bolje sjeca, jer ni ove godine niko se nije udostojio da obiljezi taj dan i da oda pocast onima koji nisu zivi docekali slobodu i onima kojima se ne zna gdje pocivaju.
A ovi drugi, danas citav dan u Petrovcu slave dan oslobodjenja. Zanima me od koga i cega su ga oslobodili?
Neki clanovi prije godinu dana rekose da nije bitno sta se moglo i sta se nije uradilo, vec da treba raditi, medjutim, nema napretka od tada. Sve je mrtvo slovo na papiru.
Uzivajte u svojim kolnicam, dok ih ponovo "oslobodioci" nisu oslobodili.
Na vrh Go down
Sponsored content





14 Septembar 1995 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 14 Septembar 1995   14 Septembar 1995 Empty

Na vrh Go down
 
14 Septembar 1995
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
PRVA ON LINE KOLNICA :: Your first category :: Your first forum-
Idi na: